Prezentacja MTV UK & Ireland

MTV UK & Ireland, wcześniej jako MTV One, powstało 1 lipca 1997 roku. Jest to lokalna wersja kanału MTV dla Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

Kanał powstał w wyniku regionalizacji kanału matki, jakim było MTV Europe. Od 13 lutego 2012 roku kanał dostępny jest w jakości High Definition.

Stacja była dostępna na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii dzięki lokalnym sieciom kablowym a przede wszystkim za pomocą płatnej telewizji satelitarnej "Sky".

Kanał drogą satelitarną od początku był kodowany w systemie Videocrypt i dostęp do niego mieli tylko i wyłącznie obywatele Zjednoczonego Królestwa za pomocą tunerów specjalnie przygotowanych dla "Sky".

Telewizja MTV UK & Ireland zaczęła promować oprócz już znanych artystów z całego świata, artystów z tzw. "własnego podwórka" takich jak chociażby: Oasis, Manic Street Preachers, Eternal, Fatboy Slim. Promowała również mniej znanych wykonawców takich jak: Catatonia, Mansun, Embrace, Chumbawamba, Cornershop gdzie inne stacje jak chociażby popularna w Niemczech i Europie Viva nigdy nie wspominała o nich.

Siostrzane kanały

Ostatnio dodane zapy