Prezentacja MTV Europe (International)

MTV Europe wystartowało 1 sierpnia 1987 roku i docierało wówczas do 1.6 milionów domów.

Pierwszym teledyskiem zaprezentowanym na antenie MTV Europe, był "Money For Nothing" kapeli Dire Straits. Z okazji startu, stacja zorganizowała imprezę w Amsterdamie, gdzie zaproszono m.in. takie gwiazdy jak Bruce Dickinson z Iron Maiden, Fish z Marillion, a także Terence Trent D'Arby, który oprócz gościnnego udziału pokazał swój występ na scenie.

Przeniesienie MTV ze Stanów Zjednoczonych było wielkim przedsięwzięciem. Jednak początek był w miarę prosty. Do Londynu przyjechały dwie osoby z oddziału MTV Networks USA. Byli trzonem i wiedzieli co robią, reszcie londyńskiej ekipy bardzo podobał się pomysł i to co może z niego wyniknąć.

Od 17 lutego 2021 roku kanał nadaje na licencji MTV Global. Nadaje swój program 24 godziny na dobę. Zaprzestał emitowania pasm reklamowych. Na rynkach gdzie istnieje zapotrzebowanie na pasma reklamowe w zamian udostępniane jest pasmo MTV Polska w wersji anglojęzycznej lub lokalnej (z lektorem lub napisami).

Taka sytuacja miała chociażby miejsce na Węgrzech, gdzie w miejscu MTV Hungary pojawiło się pasmo kanału MTV Polska w wersji po węgiersku wraz ze specjalnym pasmem muzycznym w godzinach 17:00-21:00.

Stacja zastąpiła również lokalne wersje MTV, jak chociażby w krajach skandynawskich, gdzie nadaje zamiast MTV Nordic.

14 września 2021 roku stacja wprowadziła odświeżone logo oraz nową oprawę graficzną.

Siostrzane kanały